ÜRÜN ve ÜRETİCİ ARAŞTIRMA
İthalatını düşündüğünüz bir ürünün ve bu ürünlerin üreticilerinin araştırılması hizmetidir. Ürün ve üreticiler başta büyük şirketler olmak üzere Çin ülke genelinde taranarak ürünün teknik bilgileri ve minimum fiyatları toplanır. Belirlediğiniz kriterlere uyan ürün ve üreticilerin bilgileri tarafınıza bir rapor olarak sunulur. Talebiniz doğrultusunda ise ürün numuneleri ilgili üreticiden tedarik edilerek tarafınıza ulaştırılmasıyla son bulur.

ÜRETİM TESİSİ GÖRÜNTÜLEME
Anlaşma evresinde veya sipariş vermeyi düşündüğünüz bir üreticinin üretim tesislerinin incelenmesi işlemidir. Bu işlem anlaşma yapılmadan önce var olan ürünün kalitesi ve devamlılığı ekibimiz tarafından incelenme sürecine alınır. Üretim tesisleri, teknik ekipmanlar, kullanılan malzemeler, teknik veriler, tesis kapasitesi, teknik görevliler ve üretimde kaliteyi etkileyebilecek birçok faktör yakından incelenir, fotoğraf, video ve teknik rapor ile kayıt altına alınarak tarafınıza sunulur.

HEDEF FİYAT ARAŞTIRMALARI
İthalatını yaptığınız ürünün veya edinmiş olduğunuz teklifin araştırılması esas alınmıştır. Edinmiş olduğunuz teklif size fazla geliyor veya aynı fiyata daha kaliteli bir ürün satın alabileceğinizi düşünüyorsanız, ürün ve hedef fiyatınız deneyimli ekibimiz tarafından kalite ve fiyat ekseninde Çin genelinde araştırılarak tüm veriler size sunulur.

SÖZLEŞME HAZIRLAMA
İthalatını yapmak istediğiniz bir ürün için hayati önem taşıyan ticari sözleşmelerinin hazırlanması işlemidir. Öncelikle gereksinimleriniz tam olarak belirlenir ve bu gereksinimlerinize ek olarak edinmiş olduğumuz Çin ülkesi için geçerli olan alt maddeler ticari avukat aracılığıyla sözleşmeye eklenir. Uluslararası bir sözleşmede olması gereken ve yerel bağlayıcılık taşıyan tüm maddeler itina ile kontrol edilir ve her iki tarafın onayı ile resmiyete dökülür.

ÜRETİM KONTROLÜ
Anlaşmasını yapmış olduğunuz ürünün, üretim sürecinin denetimini sağlamaktır. Üretim tesisi karşılıklı olarak belirlenen zaman aralıkları ile ziyaret edilir, bu ziyaretlerde üretimin hangi aşamada olduğu, üretilen ürünün kalite devamlılığı gibi parametreler fotoğraf, video ve kontrol ekibinin raporu ile kayıt altına alınarak tarafınıza sunulur. Talebiniz doğrultusunda üretilmiş olan ürünlerden teknik ve rastsal yöntemlerle numuneler alınarak tarafınıza iletilir.

TESLİM ALMA
Üretimini gerçekleştirmiş olduğunuz ürünler, teslim alma tarihinde üreticiden sizin adınıza teslim alınması işlemidir. Tarafımızca teslim alınacak ürünler, anlaşma gereksinimleri doğrultusunda tarafımızca kontrol edilerek tüm gereklilikleri karşılaması durumunda teslim alınır. Teslim alacağımız ürünler tamamen sözleşmeniz doğrultusunda ve bildiriminiz doğrultusunda gerçekleşir herhangi bir aksi durumda ürünler teslim alınmaz.

İÇ NAKLİYE ve YÜKLEME
Ürünlerinizin üretildiği herhangi bir Çin şehirden yüklemenin yapılacağı limana taşınması ve ürünlerinizin yüklemelerinin kontrol edilmesi işlemidir. İç nakliye, sözleşmenizi Exworks teslim şekli olarak yaptığınız durumlarda oluşmakta ve üreticinin sorumluluğu iç nakliyeyi kapsamamaktadır. Bu gibi durumlarda ürünleriniz üretici fabrikadan alınarak yüklemenin yapılacağı limana taşınır. Yükleme kontrolü ise ürünlerinizin yüklenmesi esnasında bir hasara uğramaması için kontrol edilir, ürünler sayılır, boyut ve ağırlıkları hesaplanarak herhangi bir aksaklığa ödün verilmez.

RESMİ İŞLEMLERİN TAKİBİ
İthalatını yapacak olduğunuz ürün için gereken resmi belgelerin araştırılması ve temin edilmesini kapsar. Ürün özelliklerine göre değişebilen resmi ithalat evraklarını takip eder ve tedarik edilmesini sağlarız. İthalatınız için gerekli olan belgeler herhangi bir aksaklık yaşanmaması için önemle kontrol edilerek tarafınıza sunulur ve onayınız alınır.

FUAR HİZMETLERİ ve TERCÜMANLIK
Fuar boyunca size birebir tercümanlık görevi sunmaktayız. Şirketimizin Guangzhouda kurulmuş olması ve Çin Kanton fuarının yılda üç kez bu şehirde yapılması bizim için ciddi bir önem taşımaktadır. Çin genelindeki tüm fuarlara katılmakta ve Kanton fuarı için isteğiniz doğrultusunda size eşlik etmesi için bir ekip arkadaşımızı görevlendirmekteyiz.